Sağlıklı bir yaşama ilk adımı atmak için “Diyet Vakti” . Diyet vakti uygulamasını indirmek için aşağıdaki resime tıklayarak google play sayfasına ulaşabilirsiniz.

google-play-indir

——————————————————————————————————————————————–

Merhaba diyetolog takipçileri , bu yazımızda sizlere kilo vermenizi sağlayacak 5 önemli yöntemden bahsedeceğiz. Zayıflamanıza ve sağlıklı bir yaşama kavuşmanıza yardımcı olacak bu yöntemler sayesinde çok daha mutlu ve kendinizden emin hissedeceksiniz. İsterseniz zayıflatan bu 5 yönteme bir göz atalım.

1. Zayıflamaya Karar Vermek

Aslında zayıflamanın en önemli kızayiflatan-5-yontemsmı karar vermektir. Hayatımızın her alanında olduğu gibi zayıflama konusunda da başarılı olmak için kararlı olmalısınız ve bu aldığınız zayıflama kararını da sürdürebilmelisiniz. Başarılı sonuç aldıkça kararlılığınız da artacak bunu unutmayın.

2. Etkili Bir Zayıflama İçin Beslenme Modeli Oluşturmak

Zayıflamaya başlamadan önce size uygun bir beslenme modeli oluşturmalısınız. Bu beslenme modelini oluşturabilmek için ise kilonuzun altında yatan herhangi bir sağlık problemi var mı araştırmalı ve hekim kontrolünde bir sonuca ulaşmalısınız.

Kilo almanızın ya da verememenizin tüm olası sebepleri ortaya çıktıktan sonra size uygun bir diyet programı seçmelisiniz.

  • Kilo vermek istiyorsanız günlük meyve tüketiminiz 2 porsiyonu geçmemelidir.
  • Kişilere göre farklılık gösterse de , günde en az 2 dilim ekmek ya da ekmek yerine geçen posadan zengin tahıl gurubundan yemelisiniz
  • Tabağınız, maviler, yeşiller, kırmızılar, sarılar, ve morlarla dolu renklerin süslediği bir şölen olmalıdır.
  • Yemeği tek başına bir olay olarak algılayın ve keyif alın. Televizyon seyrederken,  kitap okurken veya araba kullanırken düşündüğünüzden çok daha fazla yemek yersiniz.

3. Zayıflamak İçin Hareketlilik Şart

Kendinizi spor salonuna kapatmanıza hiç gerek yok aslında. Günlük hareketliliğinizi iki katına çıkarmanız yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse günde 5 kat merdiven çıkıyorsanız 10 kat çıkmaya başlayın. Çay ya da kahvenizi odanıza söylemek yerine kendiniz alıp gelin. Bu tarz küçük ayrıntılar zayıflamak da büyük yardımcınız olacaktır.

4. Doğru Nefes Alıp Vermek

Derin nefes alma egzersizleri, yaparak kalp atış hızınızı düzenleyebilirsiniz. Özellikle günlük spor aktivitelerinden önce ve sonra derin nefes egzersizleri yapmak olası sağlık problemlerini giderme açısından gereklidir. Metabolizmanın doğru ve dengeli çalışması  içinde yine derin nefes egzersizleri yapmak önemlidir. Kan dolaşımını düzenlemek ve zayıflamak için nefes egzersizleri sık sık yapılmalıdır.

5. Rahatlamak ve Sabretmek

Rahatlamak sizi zayıflatacaktır. Tüm gün tartıya çıkıyorsunuz vücudunuzu tüm gün stres altına sokarsınız bu da zayıflamanıza engel olacaktır.

  • Konuya ne kadar sabırlı ve rahat yaklaşırsanız o kadar kolay kilo verdiğinizi göreceksiniz.
  • Her gün papatya ve adaçayı tüketmeniz sizi her açıdan iyi hissettirecektir.

Bu yöntemleri uyguladığınız kilo vermemeniz için hiç bir neden yok. Bu Rehber sayesinde Kendinize zayıflamak için bir yol haritası çizebilirsiniz. Sitemizde bulanan örnek diyet listelerinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Mutlu günler dilerim.