Diyet-listesi-Süt

     Diyet Listenizde bol kalsiyum içeren süte yer açın.Tok tutma özelliği ve birçok faydasıyla bu mucize içecek hakkında her şey bu yazımızda…
   
 Bilinen bir süt firmasının Gıda Mühendisi Nilüfer Hakayan, sütün içinde bulunan kalsiyumun zayıflama üzerinde önemli etkisi olduğunu söyleyerek, günde 2-3  bardak kalsiyum deposu süt tüketilmesinin gözle görülür ölçüde zayıflamayı kolaylaştırdığını söyledi.

1 bardak süt içmek  en az 4 saat  tok tutuyor!

    Süt hem protein içeriği yüksek olan bir besin olması nedeniyle tokluk hissedilmesine yardımcı olur, hem de sıvı ihtiyacının karşılanmasına destek sağlar. ABD ‘li bilim adamları, insan bünyesinin açlığa olan ihtiyacını azaltan besinler arasında ilk sırada sütü gösteriyor.Süt içerek zayıflamak.

Diyetolog.com olarak sütü öneriyoruz…

    1 bardak sütün mide boşluğunu hissettirmeden insanı en az 4  saat boyunca tok tuttuğu belirtiliyor. Yörsan Gıda Mühendislerinden  Nilüfer Hakarayan, bu durumu şu şekilde açıklıyor: “Sütte bulunan şeker laktozdur. Laktoz açlıkta kullanılan glikojen depolarına destek olarak vücudun enerji ihtiyacının karşılanmasına da yardımcı olur. Sütün bileşimindeki yağ da mideden uzun sürede uzaklaşması nedeniyle tokluk duygusunun uzun sürmesinde etkili olur, kalsiyum başta olmak üzere diyet yaparkende  mineral ve vitamin gereksinimini karşılar.” Dedi

Enerjisi kısıtlı yüksek kalsiyum içeren diyetler daha fazla kilo kaybı sağlıyor

    Bilinen bir süt firmasının Gıda Mühendislerinden  Nilüfer Hakarayan, kalsiyumun zayıflama üzerinde önemli bir etkisi bulunduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:”Yapılan araştırma ve analizler gösteriyor ki, enerjisi kısıtlı yüksek kalsiyum içeren diyetler, düşük kalsiyum içeren diyetlere göre daha fazla kilo kaybı sağlıyor ve yağ yakımını artırıyor. Diyet yaparken süt ve süt ürünlerine mutlaka yer verilmesi gerektiğine vurgu yapan Nilüfer Hakarayan, “Yetişkin bireylerin günlük kalsiyum ihtiyacı yaklaşık 1000 miligramdır. Kişi, günlük kalsiyum ihtiyacını 2-3 bardak süt ve süt ürünleri tüketimiyle rahatça sağlayıp zayıflamaya yardımcı olabilir.

Yeterli ve dengeli yağ kaybının sağlanması için mutlaka süt tüketin!

    Vücudun kalsiyum ihtiyacı, gebelik, emzirme, çocukluk ve menopoz dönemlerinde değişkenlik gösteriyor. Yeterli ve dengeli yağ kaybının sağlanması için kişiye özgü bir diyet programında mutlaka süt ve süt ürünlerine de yer verilmesi gerekiyor” dedi.
                                                                                                                        Diyet Uzmanı