Süt-Zayıflamak-diyet Listesi

 

Süt ile dengeli ve sağlıklı bir biçimde zayıflamaya ne dersiniz ?

   Diyet listelerinde sık sık karşımıza çıkan, spor yapanların da sık sık tüketmesi gereken, geçmişten günümüze asırlarca tüketilen mucizevi bir besin olan süt hakkında yeni bir soru gündeme gelmiş bulunuyor. Bu soru: “Süt zayıflatır mı ?”.

      Sütün içeriğinde bulunan yüksek kalsiyumun zayıflamaya yönelik iyi bir yardımcı olduğuna dair çeşitli kanıtlar bulunmuş durumdadır. Yapılan testler sonucunda bir gruba fazla kalsiyumlu diğer gruba düşük kalsiyumlu bir diyet uygulandığında yüksek kalsiyum alanların daha fazla zayıflama eğilimi ortaya koyduğu görülmüştür. Özellikle bel ve bele yakın bölgelerde bulunan yağ kütlelerini daha çok erittiğine dair çeşitli testler yapılmıştır.

Bir diğer faydalı yanı ise yağ depolamasını azaltarak vücuda alınan yağlarından depolanmadan enerji olarak kullanılmasını sağlar.

Süt zayıflatır mı süt ve fitness Süt Zayıflatır Mı ?

      Süt seçiminde de olabildiğince az yağlı süt seçmeye çalışın. Bu sizin hem sütten az yağ almanızı hem de yağlı süte göre eşit derecede kalsiyum almanızı sağlar. Sadece süt değil süt ürünleri tüketerek de bu etkiyi sağlayabilirsiniz.
    Ayrıca süt tüketen bayanların meme kanserinden de uzak durduğu ve kansere karşı bir etkisinin olduğu Norveçli bilim adamları tarafından tespit edilmiştir