Hızlı bir şekilde zayıflamak mı istiyorsunuz ? O zaman bir haftalık bu şok diyet tam size göre. Ama bir ön şartımız var, diyet listesine tamamiyle uymanız gerekiyor. Diyet programını yerine getirdiğinizde 1 haftada 5 kilo vereceksiniz. Açlık atakları bastırdığında bitki çayları ile geçiştirebilirsiniz. Diyet programı boyunca bol bol bitki çayı tüketebilirsiniz

Bu diyet listesi ile 5 günde 5 kilo vereceksiniz

Şok diyet de 1. günşok-diyet-programı-5-günde-5-kilo

  • Sabah , öğle ve akşam haşlanmış patates yenecek. Başka bir şey yenmeyecek. Baharatlar ile tatlandırabilirsiniz. Tuzu az kullanmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar.
  • Bol bol bitki çayı

Şok diyet de 2. gün

  • Mevsim sebzeleri serbest. İster haşlayarak tüketin , isterseniz çiğ olarak tüketebilirsiniz. Tüm öğünleri bu şekilde geçiyoruz bu günde. Hafif egzersizler yapabilirsiniz fazla yüklenmeyin çünkü düşük kalorili bir diyet.

3. gün 

  • Bugün et yiyeceksiniz. İsterseniz kırmızı et, ister tavuk eti ya da balık yiyebilirsiniz. Mümkün mertebe yağsız kısımlarından tüketmeniz faydanıza olacaktır.

4.gün

  • Muz hariç tüm meyveler serbest bugün , gün içinde meyve salataları tüketebilirsiniz. Bir de kuru meyve olmayacak. (kuru kayısı, kuru üzüm gibi )

5. gün şok diyetin zorlu geçecek son günü 

  • Proteince zengin yumurta, süt ya da yoğurt üçlüsünden birini tüketeceksiniz.

Son 2 gün şok diyet den normal beslenmeye doğru adım

  • Şok diyet programının kalan iki gününde normal hayat da beslendiğiniz gibi besleneceksiniz. Ama ekmek yok. Sonrasında günlerde vücudunuzu evde egzersizler ile desteklerseniz. Kalıcı bir olarak kilo vermeyi başarırsınız.

Tabi ki her şok diyet programında olduğu gibi uzun süre yapmanız sağlığınıza zarar verecektir. Hepinize sağlıklı, mutlu, kilolarınız dan kurtulacağınız günler dilerim.