Omni Diyeti, hastalıklarla  mücadele  eden  taze  sebze, meyve türü gıdalarla beyni uyanık tutup kasların ve organların yüksek kondisyonda çalışmasını sağlayan yüksek kaliteli proteinleri birleştiren basit bir beslenme planıdır.


zayıflama-diyet-listesi
      Yüzde 70 bitki temelli gıdalar ile yüzde 30 protein oranı sayesinde enerjiyi artırır, hastalık riski azalır, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlenir ve ciddi miktarda kilo vermeyi sağlayan Omni Diyeti tüm vücut sağlığına baştan aşağı katkıda bulunuyor.
     “Beslenmeye pratik bir yaklaşım sunan Omni Diyeti ile sağlığınız için yararlı olan lezzetli yiyecekleri keşfedeceksiniz.”– Dr. Mehmet Öz
      Yemek yemeyi seviyor ve bunun hayatınızda önemli olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Ancak yediklerinizin sağlığınızı kötü etkileyip ve size kilo mu aldırıyor ? Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen’ın, New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alan “Omni Diyeti” Pena Yayınları tarafından yayınlandı.

Omni Diyeti ile haftada 5 buçuk kilo vermek için


     Omni Diyeti yöntemiyle besinler ilacınız olacak, kilo verirken yemek alışkanlıklarınızı ve hayat perspektifinizi değiştireceksiniz. Tana Amen’ın denenmiş teknikleriyle iki haftada 5 buçuk kiloya kadar kilo verebileceksiniz. Amerika’da yaşan Dr. Mehmet Öz de kitapla ilgili olarak Omni Diyeti, yemek yemeye düşünceli ve pratik bir yaklaşım sunduğuna dikkat çekerek, “Sağlığınıza iyi gelecek lezzetli ve sıhhi gıdaları Omni Diyeti ile keşfedin.” Diyor.
     Omni, hepsi demektir ve sağlıklı kaynaklardan gelen bütün besinlere ihtiyacınız vardır. Basit, bilime sayalı, bitkisel besinler ile yüksek kaliteli proteinlerin ideal oranından oluşan Omni Diyeti’nin içinde her şey vardır. Tana Amen’ın geliştirdiği diyet planına göre yüzde 70 meyve, sebze ve yüzde 30 protein tüketerek enerjinizi yükseltmek, hastalık riskini düşürmek, beyin ve hormon fonksiyonları düzenlemek, kilo vermek ve vücuda tamamen sağlık kazandırmak mümkündür.

Omni Diyeti ile içinizdeki doktoru ortaya çıkarın


      Optimal bir sağlık programı olan bu mucizevi diyet, ikişer haftalık üç aşamadan ve bunu takip eden bir bakım planından oluşuyor ve lezzetli tarifler ile sağlıklı yaşam tavsiyeleri içeriyor. Tana Amen tarafından denenmiş, gerçek tekniklerle yemek yeme krizi anlarında hazırlıklı olmanızı sağlıyor. Gıda bilimine dayanan Omni Diyeti, size en doğru beslenme şeklini vaat ediyor ve içinizdeki doğal şifa gücünün ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.
Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen Omni Diyeti’yle;
 • Kilo vereceksiniz.
 • Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 • Gençleşeceksiniz.
 • Beyniniz daha iyi çalışacak.
 • Hastalıklardan korunacaksınız.

Omni diyeti hem samimi hem cesaretlendirici


omni-diyet-listesi

      “Omni Diyeti”nde Tana Amen, okuyucuyu tıp terimlerine boğmadan, detaylı ama kolay anlaşılabilir açıklamalarla tavsiye ettiği besinlerin sağlığa ve iyi bir yaşam sürdürmeye olan katkısını anlatıyor. Kitap, samimi tavsiyelerle zaman zaman arkadaşlar arasında bir sohbet havasına bürünürken, Tana Amen bir beslenme koçu gibi her adımda okuyucuların yanında olarak onları cesaretlendiriyor. Neyi neden yapmaları gerektiğini açıklarken, okuyucunun aklına takılan tüm soruları yanıtlıyor.
      Omni Diyeti, her seferinde başka bir diyete başlayıp istediği sonucu alamayanlar için onları istedikleri yere götürecek doğru harita. Omni Diyeti, kalıcı bir hayat tarzı değişikliği yapıp ömrünüzün geri kalanında o değişiklikleri korumak için var. Omni Diyeti ile iki hafta içinde nasıl sağlıklı, mutlu ve enerjik hissettiğinizin farklına bile varmayacaksınız.
Uygulanacak Süre : 2 hafta
Hedef : 5 buçuk kilo

Unutmayın : Omni diyet sağlıklı bir beslenme biçimidir. Bu diyette kesinlikle aç kalınmaz.Bu diyetin etkisini görebilmek için 2 hafta uygulamalısınız. Diyetin yanı sıra her gün 30 dakika spor ve egzersiz yapmalısınız. Omni diyette süt ve süt ürünleri yer almaz, sebep olarak yaptıkları şişkinlik gösterilir. Soya ve ürünleri de yasaktır aynı şekilde rafine şeker de. Omni diyetinde dondurulmuş etler de yasaklar , taze kasaptan alınmış et kullanılmalıdır.


Omni diyetinde müsaade edilen yiyecekler


       Taze sebze ve meyveler, kuru yemiş (doğal halinde), fasulye ve mercimek, tahıl, ton balığı ve somon balığı, taze ve kurutulmuş bitkiler, kırmızı et.


Omni diyeti 1 günlük diyet listesi


Kahvaltı: 
 • Lahana salatası, 
 • taze kırmızı ve yeşil biber,
 • soğan ve sarımsak, 
 • 1 bardak şekersiz yeşil çay.

Ara: 
 • Taze sebze veya meyve suyu.

Öğle: 
 • Büyük bir porsiyon domates, salatalık, biber, soğan salatası.

Ara: 
 • Bir avuç kuru yemiş.

Akşam: 
 • Izgara pirzola, 
 • Tatlı patates 
 • ve brokoli püresi.


   Omni diyetinde yiyeceklerin ince porsiyon hesabı yapılmaz. Omni diyetinde önemli olan doygunluk hissi geldiğinde yemeyi bırakmanız. Tabi ki bu söylediğimizi yanlış anlamamak gerekir , abartarak midemiz çatlayıncaya kadar yemek yenilirse kilo vermek hayal olur. Besinlerin kaç kalori olduğunu merak ediyorsanız , kalori cetveli sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.