Bugün yazımızda sizlere diyet programlarında en büyük yardımcınız olacak, iştah kesen besinler den bahsedeceğiz. Kilo vermeye çalışırken karşılaştığınız açlık hissini, iştah keserek  azaltacak olan bu tok tutan besinler sayesinde diyet yaparken daha az zorlanacaksınız. Bu tok tutan yiyeceklerden bahsettikten  sonra ise zayıflamanız da yardımcı olacak olan metabolizma hızlandırma çayını sizlerle paylaşacağız.

Diyet de İştah Kesen Besinler Nelerdir

iştah-kesen-besinler-tok-tutan-yiyeceklerBir çoğumuz diyet yapmaya karar verse de sonrasında oluşan açlık hissiyle baş edemediğimiz için kısa süre sonra diyeti bozuyoruz. Evet çok zor bir durum açlık ile başa çıkmak , özellikle de yemeye alışmış bir vücuda , diyet programları uygulamaya çalıştığımızda vücut aşırı reaksiyonla açlık hissini arttırıyor.

İştah kesen besinler ile kilo vermek çok daha kolay

Vücudun açlık hissini oluşturması çok normal bir durum. Fakat bununla mücadele etmek ve zayıflamak sizin elinizde. Dilerseniz tokluk hissini arttırarak kilo verme de yardımcı iştah kesen besinlere bir göz atalım.

Çeşitli Tok Tutan Besinler

Yumurta ( Tüm diyet programları içermeli )

 • Protein kaynaklı bir besin olan yumurta sabah kahvaltısında 2 adet tüketilirse uzun sindirim süresi sayesinde sizi öğle yemeğine kadar tok tutabilmektedir.

Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi Yeşil Çay

 • Yeşil çay güçlü bir antioksidandır. Tüm gün vücudumuzun metabolik aktiviteler sonucu maruz kaldığı serbest radikalleri bloke etmektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan metabolitler sayesinde metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Günde 2 ila 3 fincan yeşil çay iştah kesme de size yardımcı olacaktır.

Badem ( Sağlıklı yaşamak ve zayıflamak isteyenler vazgeçmemeli)

 • Badem içerisinde bulunan omega-3 yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını korumaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde bir çok mineral ve vitamin bulunmaktadır. Bademin iştah kesen besinler içerisinde yer almasının ne deni ise zengin protein ve yağ profilidir.

Salatalar da “Sirke” kullanmak tokluk hissini arttırır

 • Sirkenin içerisinde buluna asetik asit sindirim süresini yavaşlatmaktadır. Bu sayede kana yavaş geçen şeker , kan şekerini bir anda yükseltemez. Bu sayede çok daha geç acıkırız. Bu yüzden sirke iştah kesen besinlerin en önemlilerindendir.

Diyet yapanlara en büyük yardımcı “Tarçın”

 • Tarçının en büyük özelliği kan şekerini düzenlemesidir. Aslında diyet yapılırken acıkmamızın en büyük sebebi kan şekerindeki ani düşüşlerdir. Tarçını mutfakta kullanmaya başlayarak fark edilir bir tokluk hissi yakalayabilirsiniz.

Başlı başına “Salata” tokluk hissi veren yiyeceklerdendir

 • Her öğün yemeklerin yanında koca bir kase salata sizi fazlasıyla tok tutacak bir besindir. Açlık hissi yaşamak istemiyorsanız her öğünde tok tutan yiyeceklerin başında gelen salatayı bol bol tüketmelisiniz.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

Metabolizma hızlandıran çay sayesinde , çok daha hızlı kilo vereceksiniz.

Metabolizma Hızlandırma Çayımetabolizma-hızlandırma-cayı

 • 2 adet greyfurt,
 • 3 tane limon,
 • 4 bardak su,
 • 1 çorba kaşığı bal

Metabolizma Hızlandırma Çayııın Hazırlanışı

 • Greyfurtlar ve limonlar güzelce yıkandıktan sonra kabukları soyulmadan bıçak yardımıyla 5-6 parçaya ayrılır ve 4 bardak su ile 15 dakika kaynamaya bırakılır.
 • Soğuduktan sonra , limon ve greyfurtlar suları iyice sıkılarak alınır ve bal karışıma eklenir.
 • Sabah ve Akşamları yemeklerden önce 1 er bardak içebilirsiniz.