karın-eritme

Göbek eritmenin sırları…

   Erkekler de göbekte yağlanma çok sık görülen bir durumdur. Erkeklerde daha sık görünme sebebi ise cinsiyet ve genetik faktörlerle ilgili bir durumdur…

Alkol de göbekte yağlanmaya neden olan bir faktördür. Bu yağlanma türü en tehlikeli yağlanma türüdür. Karaciğer hastalıklarının bir habercisidir. Beslenme alışkanlıkları da önemlidir ve göbek bölgesinde yağlanmaya neden olan faktörlerdendir.

Karın bölgesinde yağlanma için yapılması gereken diyet türü az ve sık beslenmektir. Yüksek enerjileri bir anda almamak gerek. Uzun süre aç kaldıktan sonra yağlı besinleri bir anda yemek göbek bölgesinde yağ olmasına neden olur. İç yağlanmaya neden olur. bol su içip egzersiz yapmak çok önemlidir. Egzersizi ihmal etmemek gerekir ve çok yağlı besinlerden uzak durmak gerekir. Yüksek karbonhidratlı besinleri de yememek gerekir. Çok şekerli yiyecek ve içeceklerden de uzak durmak gerekir.

yağlanma Karın ve Göbek Bölgesinde Yağlanmayı Önlemek İçin Yapılması GerekenlerKarında yağlanma oldukça sık görülen bir durumdur. Beslenme yeterli ve dengeli bir beslenme alışkanlığı elde etmek gerekir. Karın eriten özel aktiviteler vardır. Yürüyüş, yürüme bandı ile yürüme karın bölgesindeki erimeyi salamaya yardımcı olur. Bunun dışında yüzme de oldukça bu konuda yararlı bir spordur. Karın kaslarını güçlendiren egzersizlerle yağları azaltarak sarkmaların önlenmesine yardımcı olunur. Çünkü bu egzersizler sayesinde yağlı yerler kasa dönüşür. Sertleşir ve sarkma problemi engellenebilir.

Karın bölgesinde yağlanma dış görüntüyü de olumsuz etkileyen ve insanı rahatsız eden bir durumdur. Kötü beslenme ve hareketsiz bir yaşantı yağlanma oluşturan ve kilo almaya sebep olan faktörler arasında yer almaktadır.

Sihirli bir zayıflatan makineler yoktur. Bu açıdan lokal olarak zayıflama yapılırken yağ kaybı olmaz, su kaybı meydana gelir. Dinamik egzersizlerle zayıflamaya çalışmak gerekir. Kendi çabalarımız ile ve zayıflayacağımıza inanarak egzersizleri bırakmadan devam etmek gerekir. Zayıflama konusunda kararlı olan kişiler, yağlı yiyeceklerden kaçınarak, bol su içerek ve yürüyüşler yaparak kilo kaybını sağlayabilirler. Aslında yapılan bütün bu durumlar insanın yaşam şekli olmalıdır. Kilo verdikten sonra eski yaşamına dönmeden bu şekilde yaşamını sürdürmek gerekir. Sağlıklı yaşam için, sağlıklı beslenme, spor, bol su tüketimi hayatımızın her anında önemlidir.