Diyet Yaparken Yapılması Gerekenler

0
701
Diyet Yaparken Yapılması Gerekenler

Diyet yapmak gerçekten kararlılık gerektiriyor. Diyet listelerine uyum sağlamada en önemli faktör ise motivasyon. Bu konu da herkes için tek bir doğru olmadığından sizin için en kamçılayıcı etkenleri keşfetmeniz gerekiyor.

Diyette ısrarcı olun!

Çevrenizdeki arkadaşlarınız hiçbir zaman diyet yaptığınızı kabul etmeyecek. Bu benim en çok karşılaştığım tablo. — Her gün diyet yaptığımı açıklamama ve göstermeme rağmen bir türlü anlamıyorlar. — Her defasında 1 kereden birşey olmaz. Tüm yiyecekleri yememiz gerektiği vs. Bir anda insanın başına diyet uzmanına dönüşürler.

Diyeti Bozsanda Ertesi Gün Telafi Et !

İradeyi kaybedip diyeti bozmuş olabilirsin. Moral bozmak yok o bir günlük bir hataydı. Aslında hata değil vücudun gerçekten ihtiyacı olduğunda irade zayıflaması görülebilmekte aslında çok da kötü bir durum değil.

Tabiki diyeti bir günlük bozmuş olarak kalmak önemli. Benim yaşadığım gibi suçluluk psikolojisine kapılıp ertesi gün diyet yok ye yiyebildiğini moduna girme. İnkar etme sende biliyorsun aynını yaşadın.

Ertesi gün aynen diyet rutinine dön mutlaka ! Göreceksinki o gün zor olsada bir sonraki gün diyete tekrar tam motive olarak devam edeceksin.

Her Gün Tartılmaktan Vazgeç

Diyet listesine uymayı başardın. Ancak her gün tartılma isteğiyle mücadele etmezsen motivasyonun bir süre sonra düşecektir.

Çünkü vücudun kimi gün engel koyacak, ödem tutatacak ve tartıda kilo vermemiş hatta kilo almış bile gözükebilirsin.

Kilo veremediğini gördüğünde hırslanmak yerine genelde aksi durum gerçekleşir ve o anda mutfağa koşup nutella kavanozuna sarılırsın.

Evet yakaladınız beni ! Bir çok defa bunu yaptım. Siz yapmadıysanız tebrik ederim. Ama itiraf edin siz de yaptınız bu dediğimi. Diyetlerin vazgeçilmez döngüsüdür.

Peki Bu Tartılma Meselesini Nasıl Yapmalıyız ?

Benim şuan uyguladığım taktik 2 haftada 1 defa tartılmak. Çok da memnunum diğer türlü defalarca motivasyon düşüşü yaşadım. Artık buna yer yok 🙂

Diyet Yaparken Kutlamalar da Cazip Tekliflere Hayır Demeyi Bil !

Evet sizleri duyuyorum.Diyete başladığınız gün bir arkadaşınız doğum günü var. Gerçekten klasiktir bu durum. Her diyete başladığımda tüm insanlık o günde doğmuş gibi denk gelir 😀

Burada size düşen o doğum gününe katılmak ve arkadaşlık görevinizi yapmak. Bu arkadaşlık görevi tıkıştırmayı kapsamıyor bunu unutmayın. Israrlara kulak asmayın kesinlikle ve diyetinize sağdık kalın. Bu tarz irade gösterileri sizi çok iyi motive edecektir.

Tabiki bu diyete inat yaşanan ritüellere bir çok örnek verebiliriz. Özelliklede aile ziyaretleri misafir gibi durumlarda, diyet yaptığımızı çaktırmadan ben yedim şeklinde geçiştirmeler çok daha etkili olacaktır. Bu da size altın değerinde tüyodur. Aksi durumda o kadar çok ısrar ve laf işitirsiniz ki diyete başlarım deme ihtimaliniz yüksektir. 😀

Son olarak güncel olarak uyguladığım diyet listeme ulaşmak için muhteşem diyet listesi yazısına göz atabilirsiniz. Yorumlarda aklınıza takılan ve benzer yaşadığınız durumlar varsa paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.