Muhteşem Diyet Listesi ile 8 Kilo Ver

0
1245
Diyet Listesinde Bugün 2 Mart 2019

Öncelikle diyet listesi ve diyet günlüğüme hoş geldiniz. Diyete başlayalı 19. gündeyiz genel olarak iradeyi elime almış durumdayım. 40 güne ulaştığımda tamamen irade bende olacağına inanıyorum. İnsülin direnci tamamen kırılmış olacağından sadece aklım ve ihtiyaçlarım noktasında yemek yiyeceğime inanıyorum.

19 gün boyunca bir çok tatlı, pasta vs. şekerli ürün tehditleriyle baş başa kaldım. Bu tekliflere bir şekilde karşı durmayı başardım. Umarım bu hiç bozulmaz. Tabiki şu sıralar uyguladığım diyet şok diyet olarak adlandırılabilecek bir diyet olabilir ancak mümkün olduğunda çeşitli yiyecekler tüketerek olumsuz etkilerden kaçınmaya çalışıyorum.

Şimdi dilerseniz sabah kahvaltısından başlayalım diyet listemize ;

Sabah Kahvaltısı Diyet Listesi

  • 2 adet haşlanmış yumurta,
  • 50 gram kadar beyaz peynir,
  • 7 adet siyah zeytin,

Yumurtaları haşlarken dilediğiniz şekilde pişirebilirsiniz. Tabi ki çok fazla pişirmemek yumurtanın besin değerlerini koruyacağından çok daha sağlıklı bir kahvaltı yapmanızı sağlayacaktır.

Yumurtamızın üzerine çok az bir miktarda zeytin yağı eklemeyi unutmayalım hem lezzet noktasında katkısı oluyor hem de yağ da çözünen vitaminleri sindirim sırasında vücudumuza alabiliyoruz.

Evet duyabiliyorum sizleri tuz katmıyor musun ? Şeklinde sorularınız var. Normal de çok tuzlu yiyen birisi değilim ama diyet zamanı tuz kullanımını iyiden iyiye azaltıyorum ve sizede tavsiye ederim çünkü günlük tuz tüketimimiz olması gerekenden çok daha fazla.

Ara Öğün

Çalıştığım günler hariç ara öğün çok fazla tercih etmemeye çalışıyorum. Ama tabiki istisnalar olabiliyor. Mükemmel bir yeşil elma ara öğün sıralarında karşıma çıkarsa affetmem. Sizde bu tarz kalori değeri çok yüksek olmayan meyveler ile ara öğünlerinizi geçiştirebilirsiniz.

Günlük aldığım kalori değeri 1000 – 1200 kalori aralığında olduğundan supradyn ALL DAY kullanıyorum. Vitamin alımı sıkı diyet bölümde olacak sonrasında tekrar bırakılacak …

Öğle Yemeği Diyet Listesi

Yemek kısmında yayla çorbasından yarım kase kadar vardı ve bir de nohut vardı buz dolabında 2 gün önceden kalmış olan hemen çıkardım ve ısıttım.

  • Yarım kase yayla çorbası,
  • Tam bir tabak olmasada nohut yemeği,
  • Bol bol su,

Bol bol su derken diyet sağlam olarak yapmaya başladığınızda çok sağlam şekilde su içmeye başlıyorsunuz.

Öğle yemeği sonrasında çarşıdan birşeyler alınması gerekiyordu. Ben de yolu vs uzatarak yaklaşık 1,5 saatlik bir yürüyüşe çevirdim. Hem işimi halletmiş oldum hemde öğle yemeğinde almış olduğum nohut da ki karbonhidratı egale ederek çok daha huzurlu bir şekilde günü geçirebilecektim.

Akşam Yemeğinin Diyet Listesi

Evet Can alıcı nokta olan ve günlerdir yapmamış olduğum akşam yemeği faslına 🙂

Hıçın denen bizim Karaçay bölgesine özel bir yemek (Hamurişi demek daha sağlıklı olur. Kısaca nasıl birşey olduğundan bahsetmek gerekirse ince açılan mayalı hamur tepsiye yerleştirilir ve içerisine kekik, sarımsak ile harmanlanmış olan kıyma yerleştirilir. Üzeri yine ince hamurdan bir kapakçık ile örtülür.

Bir hayli kalori ile bezenmiş olan yemeğimizden avuç içi kadar yedim diyebilmek isterdim ancak yaklaşık 2 kadar yedim hedeflediğimin yine de normal zamanda bundan çok daha fazlasını yediğimden içim rahat bir şekilde masadan kalktım.

Şimdi içim rahat kısmının yalan olduğunu belirteceğimiz noktaya geldik. Bu aldığım kalorilerin yağa dönüşmesine izin veremezdim. Çünkü akşam bu saatlerde vücut günü bitirmiş ve gelen kaloriyi depoya yollama noktasında çok daha istekli. Bizde bu durumu tekrar lehimize çevirmek adına

Akşam Sporu

Site içerinde kalmayı tercih ediyorum akşam yürüyüşlerinde inişli çıkışlı bir parkurum var diyebilirim hızlı tempoda yaklaşık 8 dk da bir tur tamamlanıyor. 11-12 tur eve erken geldiğim akşamlar uyguluyorum standart olarak. Bugün ek olarak her 2 turda bir spor aletlerinde sırt çalışıyorum ek olarak eğimli şekilde şınav 🙂 Bunların ayrıntılarını ileri de videolarda bulabilirsiniz.

Akşam sporundan döndükten sonra abartısız 1,5- 2 litre su içtim istekli bir şekilde, normal de akşamları çayda içerim ancak yürüyüş sonrası pek canım çekmiyor sade su çok daha tatlı geliyor.

Bugünlük diyet listesi ve diyet günlüğü yazımın sonuna geldik. Bundan sonra günlük olarak yediklerim buralarda sizlere ulaşacak umarım hoşunuza gitmiştir yazım sosyal medya üzerinden paylaşmayı unutmayalım şimdilik hoşçakalın.

Diyet günlüğüm ile ilgili yazılara diyet günlüğü başlığından ulaşabilirsiniz.

Not: Şuan 40.gündeyim kilo verme noktasında yavaşlama olduğu için Diyetinizi Durdurmak Kilo Kaybınızı Arttırabilir yazımızda olduğu gibi 2 haftalık aralarla diyete devam etmeye karar verdim. Ayrıntılar için yazıya göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.