Diyet Ara Öğün Tavsiyeleri

0
909
Diyet de Ara Öğün Tavsiyeleri

Diyet yaparken belki de en büyük sıkıntılarımızdan birisi ana öğünler arasında ne yiyeceğimizi bilemememizdir. Yazımızda pratik bir şekilde diyetinizde ara öğünler de neler tüketebileceğinizden bahsedeceğiz.

Diyet Ara Öğün Önerileri

Diyet Ara Öğünlerinin en vazgeçilmezlerinden olan elma kesinlikle en idealler arasındadır.

Ben sütü çok severim diyorsan bir bardak misler gibi süt tüketebilirsin.

Sütü alternatif olarak , sütlü kahve şeklinde de tüketebilirsiniz. Çok sağlam bir ara öğün içiniz rahat olsun.

Ben daha besleyici omega 3 yönünden zengin ve protein içerikli bir ara öğün istiyorum diyenlere 8-9 adet badem 🙂 İster kavrulmuş ister çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Diyet Ara Öğünlerde Kuruyemiş

Diyet Yaparken Ara Öğünler de Hangi Kuruyemişler Tüketilir ?
  • Yukarıda bahsettiğimiz gibi badem zengin içeriğiyle sıklıkla tercih edilebilir. Ek olarak 8-9 adet fındık da gayet güzel bir tercih olabilir.
  • Ceviz seviyorsanız yine diyetinizde ara öğünleri 4 ceviz içi ile geçirebilirsiniz.
  • Yer fıstığı ise tuzsuz olmak koşuluyla 8-9 adet tüketilebilir.

Diyet Ara Öğün Saatleri

Diyet ara öğün tavsiyelerimizi verdik herşey halloldu mu ? Malesef o kadar basit bir şekilde kurutulamıyoruz. Diyet süresince tokluk hissimizi korumak ve kan şekerimizi kontrol altında tutmak için ara öğünlerimizin saatleri ve zamanlamaları çok önemli.

Örnek bir diyet senaryosundan yola çıkacak olursak;

Sabah Ara Öğünü

Sabah kahvaltısı Saat 8.00 sularında yapıldıysa saat 10.30 gibi bir ara öğün yapılabilir.

Öğle-Akşam Ara Öğünü

Öğle yemeği de 13.00 sularında yenilmişse saat 16.00 olduğunda ara öğün vaktimiz gelmiş demektir. Bu ara öğünü çok fazla açlık hissetmiyorsanız bazı günler atlamanızı öneririm. Özellikle kilo fazlanız çok ise burada yapacağınız kalori düşüşü sayesinde çok daha çabuk şekilde hedef kilonuza ulaşabilirsiniz.

Akşam Ara Öğünü

Akşam yemeğinden sonra ara öğün tavsiye etmiyorum. Çünkü vücudun artık kendi başına kalması ve uykumuzda yağ yakması için bir fırsata ihtiyacı var. Vücudunuzu düşünün ve yedikleriniz sindirilmiş bir şekilde uykuya dalın. Göreceksiniz ki uykunuzu çok daha iyi almışsınız ve sabah çok daha dinç bir şekilde güne başlamışsınız.

Diyette Ara Öğünlerde Tatlı Önerisi

Gerçekçi olmak gerekirse kilo verme sürecinde çok fazla diyet tatlı önerisi tercih edilmemekte. Ancak çok ısrarcıysanız bir kaç ufak öneri yapmadan geçmeyelim.

Kalorisi daha düşük olan diyet çikolataları hafta 1-2 defayı geçmemek şartıya tüketebilirsiniz. Bu kısımı ayrıntılandırmak gerekirse düz çikolatadan ziyade daha besleyici özellikleri yüksek zengin içerikli barlar tüketmenizi tavsiye ederim.

Siz de benim gibi çikolatalı süt seviyorsanız süper fırsat, tütebilirsiniz. Ya da tercihe göre çilekli, muzlu olabilir.

Yazımızda diyetlerde ara öğün tavsiyelerini sizler ile paylaştık. Ara öğünler hangi saatler tüketilmeli, ara öğün tercihleri nasıl olmalı birlikte irdeledik. Aklınıza takılanları ve görüşlerinizi bizler ile yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Hayat paylaştıkça güzel diyetlerdensen sosyal medya da bizi takip etmeyi ve yazımızı paylaşmayı unutma 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.