Bu yazımızda  sağlıklı bir şekilde bölgesel zayıflama nasıl olur ?  Sorusuna cevap arayacağız. Günümüzde hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenme gibi etkenlerle sağlıksız bir şekilde kilo alıyoruz ve istenmeyen bölgeler de yağlanmalar oluşmaktadır. Bölgesel yağlanma sorunları   deyince ilk olarak akla gelen bölgeler kalça, karın  ve basenler olmaktadır. Bu bölgelere ek olarak bacaklar, selülitler ve yine bir çok kadının kol bölgesinde ki fazlalıklar…  Özellikle bayanlar bölgesel incelme üzerine sorular sormakta bizde bu soruları cevaplamak adına yazımızı hazırlamayı uygun gördük. . Konumuzun devamında oluşan bu fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayacak bölgesel zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl olur

Bölgesel zayıflama için neler yapılmalıdır

Öncelikle sağlıksız paketli ürünlerin kullanımından hızlı bir şekilde vazgeçilmesi gerekmektedir.  Sonrasında ise düzenli yürüyüş ile bacaklarımız da ki kasların yakacağı yüksek kaloriler ile istenmeyen bölgeler deki yağlarımız dan kurtulacağız. Peki bunların haricinde nelere dikkat etmek gerekmektedir. Günlük düzenli yürüyüşe ek olarak evde zayıflatan egzersiz hareketlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede bir türlü kurtulamadığınız bu bölgesel yağlarınız dan azimli bir şekilde zayıflama yöntemlerini takip ederek zayıflayabilirsiniz.

Metabolizma hızlandırarak bölgesel zayıflamak mümkün 

Her insanın metabolizma hızı farklı olmakla beraber bunu arttırmak bizim elimizde… Günde 3 yerine 6, hatta 7 öğün yiyerek metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz. Az az , sık sık yiyerek metabolizmanızı hızlandırarak bölgesel zayıflama sağlayabilirsiniz. Tabi ki sabahları kahvaltıyı ihmal etmiyoruz. Bu sayede metabolizmamız tam istediğimiz şekilde çalışacaktır.

Plates ile bölgesel incelme  

Özellikle basen ve kollardaki yağlanma, ödem ve selülitten kurtulmak adına kesinlikle düzenli pilates yararlı olacaktır. Ayrıca kol sarkmalarına karşı da pilates , kol egzersizleri yaparak çok iyi sonuçlar alınıyor. Tabiki sadece bu egzersiz hareketleri ile zayıflamak mümkün değil ancak sağlıklı ve doğru beslenme ile doğru egzersiz ve bölgesel hareketler zayıflamanızı sağlayacaktır. Kalça, basen ve bacaklarda selülit için günde 40 dakika tempolu bir yürüyüş ve pilates sağlıklı ve fit bir görünüşe kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yazımızda sizlerle bölgesel zayıflama nasıl yapılır bunun hakkında bir kaç bilgi paylaştık. Aşağıda ki yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir aklınıza takılan sorularınızı sorabilirsiniz. Popüler konularımızda olan çikolata diyeti nasıl yapılır konusuna göz atabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.