Yine bir bayram arifesindeyiz. Yarın sabah uyanılacak en güzel kıyafetler giyilecek ve akrabalar , komşular tanıdıklar ziyarete gidilecek. Tabi ki bayramların vazgeçilmezi olarak adlandırdığımız tatlılar konusunda da kimilerimiz kara kara düşünmeye başladı. Ramazan boyu beslenmesine dikkat eden bir çok kişi bayram ile birlikte ya kilo almak istemiyor ya da bayramda da zayıflamaya nasıl devam ederim diyerek planını kuruyor.

Peki Bayram da Kilo Almamak İçin Ne yapmalıyız ?

zayıflama-tatlı      Tabi ki size hiç tatlı yemeyin dersem pek uygulanabilir olmaz. Ama ben zayıflamaya devam etmek ve kilo almak istemiyorum diyorsanız size bir kaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle ne yediğinizi bilin , her saat başı tatlılara sarılmayın, yemeklerin hemen peşine değilde 1 saat sonra tüketmeniz size ve midenize daha yararlı olacaktır. Porsiyon ayarını kaçırmanız ise zayıflamanıza ket vuracaktır bunu unutmayın.
      Zayıflamanın altın kuralını yani iradeyi unutmayın , en büyük kozunuz o olacak. Size tatlı yemeniz konusunda ısrar edenleri kararlı bir şekilde geri çevirebilirseniz başarı sağlamamanız pek de olası değil. Tüketmeniz gereken tatlı çeşitleri ise genellikle sütlü tatlılar olmalıdır , düşük kalorileri sayesinde zayıflamanız engel olmaz , kilonuzu korumaya da yardımcı olur. Ama mutlaka tatlılarınızın üstüne tarçın serpiniz , serpilen tarçın sayesinde kan şekeriniz dengelenecek ve insülin seviyeleriniz anormal artışlar yapmayacaktır. Bu sayede kilo almaz hatta yenilen yemeklerinize de dikkat ederseniz zayıflamaya devam edebilirsiniz.
     Son kuralımıza gelecek olursak , fazla kaçan bir tatlı fazla vakit geçirmeden yürüyüş gibi bir sportif aktivite ile  yakmaya çalışmak olmalıdır. Bu şekilde vücudunuza aldığınız fazla şekeri yağ olarak depo etmeden kaslarınız da yakabilir ve kilo almamış olursunuz.
      Kalori cetveli sayfamızı ziyaret ederek hangi tatlı kaç kalori öğrenebilirsiniz.Tüm takipçilerimize hayırlı bayramlar dilerim.