Bir kış mevsimini daha geri de bıraktık ve bahar ayını da bitirmek üzereyiz sanırım çoğu kişide beslenme alışkanlıklarında ki değişiklikle ve daha az hareketle birkaç kilo alınmış olabilir. Bahar mevsimi bitmeden  kendimize de bakmamızın ve zayıflamanın zamanı geldi.

İşte Bahar Detoksu ile Zayıflama nın Püf Noktaları

diyet-diyetolog

O zaman ne yapalım;

Güne ılık limonlu su ile başlayın

     Su sindirim sisteminin çalışmasına destek olur eğer mide veya tansiyon sorununuz yoksa limonlu su ile toksik maddelerini atımını hızlandırmış olacaksınız.

Zayıflamak için Sebzelerin en yeşilini tüketin

    Yeşil sebzeler içeriğindeki klorofilden dolayı kan dolaşımındaki oksijen kapasitesini artırıyor. Yeşil sebzeler enflamasyonu azaltıyor yani ödem atıcı özellikleri var. Ayrıca lif, C vitamini, demir, folik asit içerikleri de oldukça zengin.

Balık tüketiminizi artırın ve zayıflayın

     Kırmızı et, sakatat, şarküteri ürünlerinden bir süre uzak durup daha çok balık ve tavuk yemeğe çalışın. Balık içeriğindeki omega-3 sayesinde ilkbaharda bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek.

Zayıflamak istiyorum ama yapamıyorum demeyin , bahar detoksu ile daha doğal ve sağlıklı beslenin…

Alkol, çay ve kafein içeren içeceklerden uzak durun

     Vücuttaki toksik madde miktarını artırdıkları için bir süre içmemeniz de fayda var. Yerine yeşil çay, ısırgan, ıhlamur desteği almanızı öneririm. Bu zayıflamanız da ve toksik maddeleri atmanızda büyük fayda sağlayacaktır.

Beyaz un yerine tahıllı, kepekli unlu besinler tercih edin

     Detoks süresince lif tüketiminizin yüksek olması önemli. Tahıllı, kepekli unla yapılmış ekmek lif ihtiyacımızın bir kısmını karşılayacaktır, ayrıca daha az işlem gördüğü için en sağlıklı ekmek çeşididir.

Konserve, salamura ürünleri tüketmeyin

     İçeriğindeki yüksek orandaki tuz ve besin değerini kaybetmesinden dolayı bu dönemde konserve ve salamura besinlerden uzak durun, her şeyin tazesini tercih edin. Bu zayıflama sağlamanızda en büyük yardımcınız olacaktır.

Sporu hayatınızın bir parçası haline getirin
  
     Sağlıklı bir bedene kavuşmak ve hareketsiz yaşam yüzünden ortaya çıkan hastalıklardan kurtulmak ve korunmak için egzersiz hareketleri yapınız ve bol bol yürüyüşü ihmal etmeyin.