Merhaba, bu yazımızda 3 günde 3 kilo vermenizi sağlayacak 500 kalorilk diyet listesini paylaşacağız. Konu başlığından da anlaşılabileceği gibi kısa sürede zayıflamanızı sağlayacak bu diyet programı oldukça iddialı bir yapıya sahip.

Tabi ki bu kadar kısa sürede 3 kilo vermek herkes isteyecektir. Ancak 500 kalorilik diyeti kesinlikle uzun süreli uygulamamanız gerekmetedir.  Diyet listesinde günlük alınan kalori çok düşük olduğundan uzun süreli uygulamalarda sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle diğer düşük kalorili diyetler gibi düğün, nişan veya toplantılar gibi özel günlerde tercih edebilirsiniz.  Dilerseniz diyet programımıza bir göz atalım .

500 Kalorilik Diyet Listesi

Günlük Alınacak Kalori ; 500 kalori

Kahvaltı;

  • 1 bardak süt veya 1 bardak kadar yoğurt,
  • 1 adet elma,

Öğle Yemeği;

  • Bir çay kaşığı yağ kullanılarak yeşillik salata,
  • 80-100 gr haşlanmış tavuk göğsü ,

Akşam Yemeği;

  • Haşlanmış sebze ( yağ kullanılmadan hazırlanacak),
  • 1 adet salatalık veya domates tükebilirsiniz.

Diyet programında belirtilenlere ek olarak şekersiz olmak koşuluyla dilediğiniz kadar bitki çayı tüketebilirsiniz. Özellikle kış aylarında bitki çayları hem vücut direncinizi korumada hem de tokluk hissi oluşturması açısından çok yardımcı olacaktır.

500-kalorilik-diyet-3-gunde-3-kilo3 Günde 3 Kilo Nasıl Verilir

Yukarı da verdiğimiz 500 kalorilik diyet listesine hiç bir kaçamak yapmadan sıkı bir şekilde sadık kalırsanız ,  3 günde 3 kilo verebilirsiniz. Son olarak hatırlatmak gerekirse  500 kalorilik diyet sonrasında dikkatli beslenmezseniz verdiğiniz kiloları tekrar alacaksınızdır. Tekrar kilo almamak için zayıflama programını tamamladıktan sonra daha kalıcı kilo vermek ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız 1900 kalorilik diyet listesine göz atabilirsiniz. Sağlıklı mutlu günler dilerim.