500 Kalorilik Diyet ile 3 Günde 3 Kilo

2
8846
500-kalorilik-diyet-3-gunde-3-kilo

Merhaba, bu yazımızda 3 günde 3 kilo vermenizi sağlayacak 500 kalorilk diyet listesini paylaşacağız. Konu başlığından da anlaşılabileceği gibi kısa sürede zayıflamanızı sağlayacak bu diyet programı oldukça iddialı bir yapıya sahip.

Kalorilik diyetler sayesinde aldığınız kalori miktarını bildiğinizden ulaşmak istediğiniz kiloya yaklaşık olarak ne kadar zamanda ulaşabileceğinizi tahmin edebilirsiniz.

Tabi ki bu kadar kısa sürede 3 kilo vermek herkes isteyecektir. Ancak 500 kalorilik diyeti kesinlikle uzun süreli uygulamamanız gerekmetedir.  Diyet listesinde günlük alınan kalori çok düşük olduğundan uzun süreli uygulamalarda sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle diğer düşük kalorili diyetler gibi düğün, nişan veya toplantılar gibi özel günlerde tercih edebilirsiniz.  Dilerseniz diyet programımıza bir göz atalım .

500 Kalorilik Diyet Listesi

Günlük Alınacak Kalori ; 500 kalori

Kahvaltı;

 • 1 bardak süt veya 1 bardak kadar yoğurt,
 • 1 adet elma,

Öğle Yemeği;

 • Bir çay kaşığı yağ kullanılarak yeşillik salata,
 • 80-100 gr haşlanmış tavuk göğsü ,

Akşam Yemeği;

 • Haşlanmış sebze ( yağ kullanılmadan hazırlanacak),
 • 1 adet salatalık veya domates tükebilirsiniz.

Diyet programında belirtilenlere ek olarak şekersiz olmak koşuluyla dilediğiniz kadar bitki çayı tüketebilirsiniz. Özellikle kış aylarında bitki çayları hem vücut direncinizi korumada hem de tokluk hissi oluşturması açısından çok yardımcı olacaktır.

500-kalorilik-diyet-3-gunde-3-kilo3 Günde 3 Kilo Nasıl Verilir

Yukarı da verdiğimiz 500 kalorilik diyet listesine hiç bir kaçamak yapmadan sıkı bir şekilde sadık kalırsanız ,  3 günde 3 kilo verebilirsiniz. Son olarak hatırlatmak gerekirse  500 kalorilik diyet sonrasında dikkatli beslenmezseniz verdiğiniz kiloları tekrar alacaksınızdır. Tekrar kilo almamak için zayıflama programını tamamladıktan sonra daha kalıcı kilo vermek ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız 1900 kalorilik diyet listesine göz atabilirsiniz. Sağlıklı mutlu günler dilerim.

2 YORUMLAR

 1. 3 günde 3 kilo 5 günde 5 kilo yağ yakatak zayıflamak, eğer olimpiyat sporcusu değilsez olanaksız.
  Hesap çok basit kilo vermek isteyen, ortalama bir kişinin günlük kalori ihtiyacı ortalama 1600 2000 arası.
  1 kilo yağ 9000 kalori
  Bundan yola çıkarsak günde 1600 kalori harcayan kişi 500kalori diyeti ile 8.5 günde, 2000 kalori harcayan kişi ise 6 günde yakar o yağları.
  Ancak sorun, metabolizmanızacil durum ilan edip kıtlığa karşı enerji tasarrufuna geçmesi. Bu türden şok diyetlerin en büyük sorunu kilo vermeyi planlarken aslında vücudu daha da fazla enerji biriktirmeye yani yağ depolamaya itmesidir. Verilen kilolar çok kısa sürede fazlası ile geri alınır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.