Merhaba herkese, bu yazımızda 20 kilo verme hedefli diyet listesi ilk günü hakkında bilgilendirme yapacağım. Uzun bir ara sonra tekrar diyet yapmaya kendimi ikna ettim ve diyete başladım. Sürece başlamak hiç kolay olmadı. Kendimi zayıflamaya ikna etmek için M bedenden yüksek hiçbirşey almadım. Dolabımda ki tshirt ler vs. olmamaya başladığında bile vazgeçmedim bu kararımdan. Sonrasında ise diyet motivasyonum yükseldi ve uygulamaya başladım. Sizlere de önerim kesinlikle kendinizi tam motive edin ve o an başlayın. Yoksa kilo vermek gerçekten zor bir süreç , pes etmeler çok sık yaşanıyor.

20-kilo-verme-hedefim

Peki Neden 20 Kilo Vermek İstiyorum ?

Bu soruya vereceğim cevap tabi ki ideal kiloya ulaşmayı hedeflediğim için, diyete başladığımda 90 kiloydum. Şuan yavaş yavaş veriyorum. 3 ay gibi bir hedeflemem var ancak son 4-5 kilo biraz zorlayıcı olabilir. Yaşayarak göreceğiz o kısımları da.

1. Gün Diyet Listesi

Sabah kahvaltısı

  • Haşlanmış yumurta,
  • Beyaz peynir,
  • Ceviz,

Yediğim yiyeceklerin porsiyonlarına gelecek olursak. Ben ilk gün 2 yumurta yedim , eğer bu listeyi uygulamak isteyen bayan arkadaşlarımız var ise 1 yumurta daha doğru olabilir. Peynir ise 40 gramdan fazla değildir. Normal bir porsiyon tüketin çok fazla bir kalori farkı oluşturmaz. Ceviz ise 2 adet tükettim.

Öğle Yemeği

  • Es geçtim. Evet çok doğru bir hamle değil ancak acıkmadığım için sade şekersiz çay ile geçirdim.

Ara Öğün

  • Sade soda içebilirsiniz, belki 3-4 damla limon ile tatlandırabilirsiniz. Kesinlikle meyveli sodalar değil onlar şeker deposu kilo vermede size büyük köstek olacaklardır.

Akşam Yemeği

  • Küçük bir porsiyon türlü yemeği,
  • 1 dilim tam buğday ekmeği,
  • Koca bir kupa şekersiz çay 🙂

İlk gün bol bol su şekersiz çay içtim ve kolay geçirdim. Çok fazla zorlanmadım. Depo sağlam çünkü gidecek çok yağ var.

Peki Spor Yaptım mı ?

Hayır. İlk gün herhangi bir aktivite yapmadım. Vücudum için yeterince şaşırtıcı oldu diyet. İlerleyen günlerde spor ve yürüyüş eklenerek vücut tekrar tekrar uyarılacak ve o yağlara veda edeceğiz.

Son Birşey Daha Var

Youtube kanalımda bu diyet maceramı paylaşıyor olacağım. Mutlaka takip etmenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Zayıflama Günlüğüm