17 Kilo Verme Hedefli Diyet listem

0
650
17 kilo verme hedefli diyet listesi

Hafta içi çalıştığım için diyet planını iş yerinde uygulayabileceğim şekilde planlamak en mantıklısı olacak bu noktada genel olarak neler yediğimi, ara öğünlerde neler yaptığımı sizlere bahsedeceğim.

Sabah kalktığımda güne su içerek başlıyorum. Sonrasında diş fırçalama fırçalama faslı takip ediyor.

Gün İçi İlk Egzersiz

Giyindikten sonra 75 cm çaplı egzersiz topu ( plates topu ) üzerinde 3 x50 şeklinde mekik çekiyorum. Sonrasında 3 sete bölerek yine şınav burada gücü tamamen bitirmek önemli.

Bu rutinler tammalandıktan sonra ise evden çıkış ile güne sağlam bir başlangıç hızlı tempoda 25 tempoluk yürüyüş sırttada çantam 🙂 Acayip zevk alıyorum bu yürüyüşten tam yokuş yukarı bir yolum var. Normal zamanda bu noktayı yürümeden otobüs kullanıyordum. Ancak sağlıklı yaşam o kadar kolay olmuyor 🙂

Sabah biraz daha yağ yakmak için bu yürüyüşü yaparak sonrasında otobüse merkez den biniyorum. Bir 10 dk kadar da indikten sonra yürüyorum. Sabah için 35 fena bir yürüyüş değil.

Sabah Kahvaltısı Diyet Listem

İş yerinde sıcak su problemimiz olmadığında girer girmez limonlu sıcak su ile mideye yolu açıyorum. Sonrasında bir kase süte 2 kaşık yulaf, 1 kaşık müsli katıyorum. Tabi ki besleyiciliği arttırmak adına 5 adet fındık ve 2 gün kurusu ( kayısı kurusunun güneşte bekletilerek hazırlanmış hali.) ekliyorum. Ve mükemmel kahvaltım hazır.

Ara öğün

Kahvatıyı saat 9.30 gibi yapmış olduğumdan genelde ara öğüne ihtiyaç duymuyorum. Ama tabiki şekersiz çay , bitki çay vs tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği Diyet Listesi

Öğle yemeğini genelde 13.30 olmadan yememeye çalışıyorum. Saatleri daha dikkatli kullanarak iştahımı kontrol altında tutmaya çalışıyorum.

İş yerinde çıkan yemekleri yiyorum denebilir.

Pirinç pilavı, makarna ve hamur işi hariç çıkan menülerden porsiyon konusuna dikkat ederek tüketiyorum.

Ekmek tüketimine gelecek olursak. Ben kendi bireysel tecrübelerimden ekmek tüketmemenin bana çok daha faydalı olduğunu hissettiğimden kullanmıyorum. Siz 1 dilimi geçmemek kaydıyla tüketebilirsiniz.

Diyet için Önemli Not.

Kesinlikle kaçamak yok, kimse için istisna yapmıyorsunuz. 1 kereden birşey olmazlar sürekli motivasyon bozan durumlardır. Defalarca diyet uygulayan birisi olarak söylüyorum motivasyon ve irade zayıflama konusunda en önemli konu kesinlikle.

Bu noktada kesinlikle anlaşmış olmalıyız.

Ara Öğün

Geldik en güzel yere değil mi ?

Yeşil elma saat 5 gibi kurtarıcı olabilir ancak uygulamak zorunda değilsiniz. Muz gibi kalori değeri yüksek bir meyve tüketecekseniz akşam yemeğide daha karbonhidrattan uzak seçilmelidir.

Akşam Yemeği Diyet listem

Sürekli bu şekilde olmasada genel bir çizgi çizmem gerekirse.

akşam erken eve gidersem;

1 kase kadar herhangi bir sebze yemeği varsa yoğurtla beraber yerim.

Alternatif;

  • 1 kase yoğurt,
  • 2 kase salata.

Yoğurt ve salata inanılmaz bir ikili gerçekten hem çok hafifler hemde gerçekten doyurucu olabiliyorlar.

Dışarıda isek akşam yemeği nasıl geçiştirilir ?

Eğer dışarı çıkacağım kişi açsa bir yerlere oturuyorsak salatayı tercih ederim.

En son bir arkadaşımla buluştuğumuzda burger king de ısrarcı oldu . Ben de tamam seni mi kırıcam diyerek gittik. Tabi ki orada da iradeyi koymak ve salatayı tercih etmek kilit nokta 🙂 Bir taşla 2 kuş vuruldu bile.

Bir diğer senaryo yemeksiz bir sohbet olacaksa veya tek başımaysam ;

Ben starbucks kahvesini sevdiğimden, orta boy latte ile akşamı kapatıyorum. İçerisinde bol miktarda sütü ile besleyici ve sadece 230* kalori. Mükemmel bir akşam öğünü oluyor benim adıma 😀 Daha fazla krema ve şeker içeren kahvelerden uzak durmanız avantajınıza olacaktır.

* kalori miktarı seçeceğiniz boyuta göre değişkelik gösterecektir.

Akşam Dönüşte de otobüsten erken inerek 30 dk lık eve kadar yürüyüş yapıyorum. Dönüşüm erken bir saat de ise. Biraz dinlenme faslından sonra 1,5- 2 saatlik bir yürüyüşe çıkıyorum. Site içerisinde ki spor aletleri de kullanılıyor ek olarak şınav da bu seansa entegre ediliyor.

Bu yazıda yaklaşık 2,5 haftadır uyguladığım diyet listeme ve yaşam biçimime bir göz atmış olduk. Gün gün yaptıklarımı yazmak isterim sizlerden talep gelmesi durumunda. Çok uzun zamandır. Sosyal medya hesapları ve sitemizi boşlamış oldum ancak askerlik gibi süreci sonlandırmış olmam bundan sonrası için daha iyi etkileşimde bulunabilmemizi mümkün kılacaktır.

Diyet günlüğüm ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi benimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın şimdilik hoşçakalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.