Merhaba , 16 ocak karatay diyet günlüğüm ile karşınızdayım. Bugün ki diyet programında mümkün oldukça sade olmaya çalıştım. Bir önce ki günün diyet listesinde  biraz fazlaya kaçmıştım bugün daha dikkatli bir beslenme planı oluşturmaya çalıştım. Özellikle zayıflatan egzersiz hareketlerini  fazlaca uygulamaya çalıştım. Umarım zayıflamak adına doğru kararlar ve tercihler yapabilmişimdir.

Diyet Listem ve Diyet Programım

Bugün sabah erken kalkmanın vermiş olduğu avantaj ile güzelce sabah sporumu yaptım. Zayıflatan egzersiz hareketleri programını yaklaşık 15 dakika kadar yaptım. Sonrasında güzel bir yeşil çay yaptım ve içtim. Kahvaltı için kendimi fazla aç hissetmediğim den evden çıktım. İş yerine girmeden önce kakaolu bir süt aldım.

Sabah Kahvaltıdiyet-günlük-programım-16-ocak

  • Yarım dilim ekmeğin üzerine tereyağı,
  • 1 kupa şekersiz zayıflatan bitki çayı ,
  • Sonrasında 200 ml kakaolu süt .

Öğle Yemeği

  • 1 kase yayla çorbası,
  • Yarım tabak bezelye ,
  • 3 kaşık barbunya,
  • 1 kase yoğurt.

Özellikle bugün diyet programını fazla zora sokmak istemediğimden ara öğünlerden de kaçındım. Kilo vermek için bazı zamanlar ara öğünleri de es geçmek gerekebiliyor. Geçmiş tecrübelerim de hep bunu yaşadım. Ara öğünleri sürekli kullandığıma kilo verme hızım düştü ya da hiç zayıflayamadım .

Akşam Yemeği

  • 1 kase yoğurt,
  • 5 yemek kaşığı bulgur pilavı ,
  • Bol yeşillikli salata .

Özellikle ara öğün olarak bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Sitemizde bulunan metabolizma hızlandıran çay tarifleri ve metabolizma hızlandıran yiyecekler konularına da göz atarak fikir edinebilirsiniz. Kilo vermek imkansız değil fakat karlı ve istikrarlı olmak şart. Yoksa zayıflamak şöyle dursun şok diyetleri bir uygula bir bırak denemeleriyle daha fazla kilo alırsınız.

Karatay Diyeti Ve Ara Öğün

Karatay diyetinde de ara öğünler fazla önerilmez. Çünkü vücudun belli bir süre aç kalarak ancak yağ yakma programına geçtiğini savunur. Ve bu öylesine de bir bilgi değildir birçok bilimsel kaynakla da desteklenmektedir. Vücut hazır durumdaki depoları kullanmalıdır ki yağ yakabilsin tezini savunmaktadır. Bu sayede de sağlıklı kilo vermenin gerçekleşebileceğini söylemektedir.

Aslında bakarsanız da Türk hayat tarzına da , ekmeği kısıtlaması haricinde en uygun diyet , karatay diyetidir. Çünkü bol tencere yemeklerini yasaklamaz. Bulgur pilavını ve en önemlisi yumurta ve süt ürünlerine bir kısıtlama getirmez. Bu yüzden benim tercihim karatay diyeti olmaya devam etmektedir. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim.