Merhaba , 15 ocak diyet programım ile karşınızdayım. Bugün biraz hasta olduğumdan diyeti biraz da olsa aksattım. Vücut direncini kaybetmemek adına diyet listemi biraz daha geniş tuttum desek daha iyi olur. Kendimi toplar toplamaz , kısa şok diyet uugulamayı düşünüyorum. Ama şuan ki önceliğim sağlığım zayıflamak istiyorum diyerek de elimizdeki sağlığımızı kaybetmemek en önemlisi diye düşünüyorum. Bir önceki günün diyet programı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bugün Ki Beslenme ve Diyet Programım

Hasta olduğumdan dolayı çok zor uyandım ve kahvaltı yapacak vakit bulamadım. Bu durumda diyet programı açısından istemediğim bir durum yarattı. İş önceside bir yere uğramam gerektiğinden zor bir gün benim açımdan geliyorum diyordu. Bu acele çıkışım yüzünden diyete yardımcı spor ve egzersizleri de yapamadım.

İş yerine varmadan önce, markete uğradım ve cevizli sucuk aldım. Peki bu diyet programına aykırı bir yiyecek değilmi diyebilirsiniz fakat karatay diyeti kitabın da yenebilecek yiyecekler arasında sayılıyor. Bunun sebeblerinden en önemlisi zengin besin içeriği , özellikle içerisindeki ceviz uzun süre tok kalmanızda yardımcı olacaktır. İş yerinde çayımı alıp masama geçtim ve sabah koşturması son buldu.

Sabah 15-ocak-diyet-programı-günlüğü

  • 100 gram cevizli sucuk,
  • şekersiz çay.

Öğle Yemeği

  • Patatesli Tavuk baget ,
  • 1 tabak makarna,

Öğle yemeği pek de karatay diyetine uygun olmadı diyebilirim. Bolca patates ve koca bir tabak makarna yedim. Ama hasta olduğumdan dolayı daha az yemek istemedim. Koca bir tabak makarna diyet programıma biraz ihanet oldu  ama ilerleyen günlerde telafi ederim.

Akşam Yemeği

  • Kendimi bir türlü acıkmış hissedemediğim için pek de bir şey yiyemedim.
  • Sizlere tavsiyem sıcak bir çorba,
  • Sebze yemeği ( istediğin bir yemek olabilir ama porsiyonu fazla kaçırmamaya dikkat edin)
  • 1 kase yoğurt,
  • Sonrasında bir fincan zayıflatan bitki çayı .

Diyet listelerini uygularken yemekler de yoğurt tüketmeye özen gösteriyorum. Çünkü yoğurt hem barsak florasını düzenleyerek hazımsızlığı engelliyor hemde zengin içeriği ve kalsiyumla kemik sağlığına katkıda bulunuyor. Özellikle bayanlar kalsiyum depoları ne kadar dolu olursa menopoz sonrası kemik erimesinden o kadar az etkilenirler. Diyet listelerini ve beslenme planımı oluştururken her zaman için önceliğim en zengin içerikli besinden yana olmuştur. Bu sayede boş kalori almak yerine , vücudun ihtiyaç duyduğu mineraller ve bir çok organik bileşikleri alarak daha sağlıklı bir bedene kavuşmaya yaklaşıyoruz.

Bugün hasta olduğum için kendimi de yormamak adına diyet programına egzersiz hareketlerini ya da herhangi bir sportif aktiviteyi ekleyemedim. İş öncesi sabah ki koşturmam bana yeterli olmuştur diye temenni ediyorum. Her türlü görüş ve önerilerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz. Hepinize sağlıklı ve bol diyetli mutlu günler dilerim.